top of page

Parada Planet, Stellium w gwiazdozbiorze Byka i Nów Księżyca 6 czerwiec 2024

Czym jest Parada Planet?

Wyrównanie planet występuje, gdy kilka planet jest widocznych na naszym niebie w tym samym czasie. Te kosmiczne ciała zazwyczaj wyglądają tak, jakby były ustawione w jednej linii na naszym niebie.

Ogólnie rzecz biorąc, orbity tych planet nie są w rzeczywistości ustawione w jednej linii w Przestrzeni Kosmosu. Jednak wyglądają jakby były ustawione w jednej linii z naszej ziemskiej perspektywy. 

Niektórzy nazywają to „paradą planet”. Jest to nieformalne określenie używane do opisania tego zjawiska, czyli kilku planet widocznych w jednej linii, w tym samym czasie.

Natomiast owa Parada Planet nie jest tym samym co wielka koniunkcja w znaku Byka o której przeczytasz więcej poniżej.


Parada Planet ułożenie Planet Nów Księżyca 6 czerwca 2024

3 czerwca 2024 na animacji z aplikacji Sky Map: Jowisz, Merkury i Uran w gwiazdozbiorze Byka. Księżyc i Mars w gwiazdozbiorze Barana; Neptun w gwiazdozbiorze Ryb; Saturn - Wodnika 


Astrologiczne stellium w znaku Byka czyli nieco inna Parada Planet

W astrologii wyróżnia się pojęcie STELLIUM i oznacza ona położenie 4 lub więcej planet w tym samym znaku. W dniach 4-6 czerwca w archetypie Byka znajdować się będą Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Jowisz oraz Uran. 


Dodatkowo 6 czerwca Księżyc zejdzie do Nowiu - Nów Księżyca ... co wzmocni układ Parady Planet czyli stellium w Byku


Same stellium w Byku podbije bardzo mocno znaczenie tego znaku, jednak planety będą blisko Słońca co przyniesie energię spalenia. Spalenie Planety może objawić się jako utracenie jej pozytywnych wpływów. Planety spalania mają tendencję do przenoszenia tonu gniewu i frustracji. Jednym z lekarstw na planety spalania jest recytowanie mantr Shivy.


Sam archetyp Byka z jednej strony symbolizuje rozkosz, a z innej lenistwo. Pojawia się temat wartości materialnych, pojawia się potrzeba odpoczynku, pojawia się chęć stabilności bez większego angażu. No i tak z jednej strony fajnie wykorzystać tę energię do przytrzymania czegoś przy sobie, kolejny aspekt wniesie nam dobrą przestrzeń do odpoczynku, jednak warto zwrócić uwagę na ile potrzebny jest ten odpoczynek, a na ile staje się to już prokrastynacją. 


Mogą powrócić tematy wartości samych siebie oraz rozpoznania wewnętrznej stabilności. Mogą powrócić lekcje związane z pracą, zarabianiem pieniędzy, odkładaniem ich oraz tematy związane z umiejętnym dbaniem o własne potrzeby materialne ale też potrzeby cielesne, jak kontakt ze zmysłami itp.


Możemy poczuć zastój w tych obszarach, zamieszanie, ponowne zwrócenie się ku refleksjom na ten temat. Nasze uczucia i emocje mogą mieć potrzebę ujścia, a te stłumione niegdyś mogą objawić się bólem w ciele.


Osobiście uważam, że wszystko ma swój czas i kiedy planety wspierają części nas, odpowiedzialne za wycofanie, zatrzymanie i przyjemność cielesną to warto na to wtedy właśnie sobie pozwolić, niż walczyć z tym do nieprzytomności, bo "ja" sobie coś zaplanowało. Zwłaszcza, że energia będzie wzmocniona nowiem Księżyca, co sprawi, że będziemy kierować uwagę do wewnątrz.


Moje podejście do Gwiazd jest takie, że staram się zawsze surfować po fali jaka nadciąga niżeli narzekać i zwalać swoje niepowodzenia na układ na niebie. W tym wypadku zdecydowanie lepiej zaangażować się w bezruch i medytację, niżeli próbować z całych sił szczęścia na zewnątrz.  


Co polecam na ten czas Parady Planet i Nowiu Księżyca (6 czerwca 2024)?

1. Ogólny selfcare, np. masaż, aromaterapia, joga...

2. Praktyka docenienia siebie oraz wdzięczności.

3. Medytacje

5. Twórczość artystyczną

6. Odpoczynek na wygodnej kanapie :P

7. Relaks w naturze

8. Praca z intencją


Czego nie polecam na ten czas Parady Planet i Nowiu Księżyca (6 czerwca 2024)?

1. Ciśnięcia na siłę projektów

2. Wzmożonej aktywności fizycznej

3. Wielu bodźców zewnętrznych

4. Zapominaniu o odpoczynku

5. Nadmiernych kontaktów

6. Oczekiwania wielkich rezultatów


 

Zapraszam Ciebie do wspólnej praktyki jogi z mantrą i medytacją, gdzie razem zanurzymy się w energię Nowiu Księżyca oraz energię byczego stellium. 5 czerwca o godz. 19:45 – 21:15. W duchu pay as you feel :) Półtorej godzinki dla Ciebie ze mną i wspierającą praktyką. 


To jak? Będziesz?A może chcesz spotkać się na żywo?Komentarze


bottom of page