top of page

Czym jest Zodiak Gwiezdny? Dlaczego Astrologia została zepchnięta do pseudonauki?

Domyślam się, że większość z Was nie wie, że istnieją dwa Zodiaki... Zodiak Tropikalny - powszechnie stosowany w astro zachodniej czyli Europa, USA oraz Zodiak Gwiezdny, stosowany głównie w Astro Wedyjskiej. 

Zatem wyjaśnijmy ten temat...


Astrologia jest bardzo starą nauką i jeśli chodzi o nauki wschodnie opisana jest w Wedach - starożytne pisma sanskryckie sprzed 5000 lat... Tam również jest opisana Joga oraz to jak pracują nasze ciała.


Wróćmy do astrologii i zodiaku...


Jak wiemy (lub nie) niegdyś astrologia oraz astronomia były wspólną nauką. Z jakiegoś powodu astrologia została zepchnięta do pseudonauki.. no właśnie dlaczego?


Otóż dlatego:

~ prognozy astrologiczne przestały się sprawdzać!

Dlaczego?

Dlatego, że:

  •  zaprzestano uwzględniać BARDZO WAŻNEGO aspektu astronomicznego jakim jest ruch precesji Ziemi (na wschodzie nadal to stosują XD ) OCZYWIŚCIE nie było to celowe... po prostu w 48/47 r. p.n.e. spłonęły pisma w bibliotece Aleksandryjskiej, z ogromną wiedzą m.in. związaną z Astrologią.

  •  odkryto nowe planety takie jak Uran, Neptun, Pluton... 


Według Astrologii Wedyjskiej wpływ ma światło Gwiazd. Słońce jest Gwiazdą i na nas wpływa więc sorry, ale ignorancją jest mówić, że inne Gwiazdy nie mają wpływu, a Zodiak i Gwiazdy wspólną mają tylko nazwę.. Ja osobiście uważam, że nowo odkryte planety też mają wpływ, ale nieco inny.. poruszę to w innym poście.


Dowód na to, że Astrologia Europejska wzorowała się na Astrologii wschodniej i że były to wspólne odkrycia, prawdopodobnie mędrcy i mistycy otrzymali te wiedzę od Stwórcy - który mieszka w każdym z nas.


Horoskop (kosmogram), który znamy dziś w formie koła jest bardzo nowoczesnym wynalazkiem. Ilustracje obrazują jak wyglądał pierwotny horoskop. Lewe zdj. autorstwa astronoma, astrologa, matematyka Keplera z 1608r. , po prawej wedyjski horoskop.


No i ok teraz możemy już porozmawiać o ZODIAKU, jaki jest na prawdę! 

Zodiak był ukształtowany na podstawie GWIAZDOZBIORÓW i z jakiegoś powodu właśnie GWIAZDOZBIORY nadały jakość znakom i archetypom.


W moich osobistych poszukiwaniach mistycznych wiem, po prostu głęboko to czuję, że obecne czasy New Age ignorują naukę, przez co Astrologia jest dla większości zabawą, wróżbą itp... A jest potężnym narzędziem, ale warto zauważyć, że sama nazwa wskazuję, że jest NAUKĄ.

Etymologia słowa astrologia to:

astron-gwiazdy, logos-badać, nauka.

W sanskrycie astrologia nosi nazwę JYOTISH co oznacza - to co oświetla drogę.


Zatem ASTROLOGIA GWIEZDNA jest drogą do Oświecenia (Oświecenie czyli zwiększenie ilości fotonów na cm2 w naszym ciele).


ZODIAK GWIEZDNY uwzględnia ruch precesji Ziemi, obecnie przesunięcie wynosi nieco ponad 23 stopnie. Dlatego może okazać się że masz zupełnie inny znak Słoneczny oraz inne znaki w kolejnych planetach.Odkodowanie ZODIAKU GWIEZDNEGO otwiera Cię na twój PRAWDZIWY POTENCJAŁ pochodzący z GWIAZD... 


Dodam jeszcze że na kole Zodiaku jest 13 gwiazdozbiorów a nie 12.. ale to temat na kolejny wpis.


Jak sprawdzic swój Zodiak Gwiezdny?

> wejdź na stronę www.astro-seek.com 

> Horoscopes > SIDREAL Astrology Horoscopes 

> SIDREAL Birth Chart

> Jeśli chcesz skorzystać z systemu domów Placidus wybierz go we wpisywaniu danych w opcji “house system”


DLACZEGO ZODIAK TROPIKALNY trochę działa?


Bo są to sztuczne kontenery energii zasilane naszymi myślami i nie mają nic wspólnego z Gwiazdami! Sama kiedyś pracowałam z tym zodiakiem i wiem o czym mówię. Potrzebowałam to zrozumieć “czemu astrologia oznacza badanie gwiazd, a wszędzie czytam że nie ma nic wspólnego z gwiazdami? hipokryzja XXI wieku...)


Sam/a wybierz czy ASTROLOGIA jest dla Ciebie o GWIAZDACH czy o teorii gwiazd.. Pamiętaj że Twoja energia jest najcenniejszą walutą w tym świecie i to od Ciebie zależy gdzie dasz swoją uwagę i skąd będziesz czerpał wiedzę i energie. Matrix pozdrawia.


Dla mnie Astrologia to niesamowite Kosmiczne narzędzie umożliwiające mi przyjemną wędrówkę w tej gęstej inkarnacji...Daj znać co myślisz w komentarzu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page