top of page

POWRÓT SATURNA

Dowód dojrzałości od Wszechświata.


Zaskakujące dla mnie jest to jak bardzo cykle astrologiczne pokrywają się z odkryciami psychologów w kwestii rozwoju psychiki człowieka.

Chciałabym dziś pochylić się nad cyklem Saturna, którego pełne przejście przez cały Zodiak zajmuje ok 29,5 lat - co oznacza, że człowiek doświadcza z reguły dwóch pełnych cykli, szczęściarze dożywają ich trzech :) W momencie Twojego urodzenia planety “zatrzymują” się dla Ciebie, a wyrysowany horoskop jest niczym PRINTSCREEN mapy nieba. Każda planeta umiejscowiona jest w konkretnym znaku zodiaku w określonym stopniu oraz domu astrologicznym. Mamy 12 znaków zodiaków - i TAK masz je wszystkie w sobie🙂


Ale do rzeczy…Saturn uznawany jest za planetę dojrzałości, w czasach gdzie astrologia królowała w dziedzinach nauk, twierdzono, że Saturn jest ostatnią planetą w układzie Słonecznym, stąd przypisano mu wartości dojrzałego człowieka. Uosobiony został z archetypem mędrca, starucha, zimnego i zdystansowanego dziada, który przynosi nam lekcje związane przede wszystkim z dojrzałością. Był tą planetą która jest najbliżej bogów i najdalej ludzi. Teraz wiemy że mamy dalej Urana który burzy te saturniczne struktury, Neptuna który obejmuje bezgraniczną miłością no i mojego ulubionego transformującego niszczycielskiego Plutona, który pokazuje jak wiele jeszcze musimy się nauczyć.


Saturn włada znakiem Koziorożca i Wodnika, stąd osoby (nie zawsze!) z tymi znakami w trójcy astrologicznej (Słońce, Księżyc i ASC) wydają się doroślejsze, są bardziej poważne i z dystansem podchodzą do wielu spraw ;) oczywiście nie zawsze się to sprawdza ponieważ bardzo ważną rolę w tym wypadku odgrywa położenie Saturna oraz jego relacje do innych planet.. > more info soon <

Astrologia nie służy tylko do tego abyś sobie przeczytał opis swojego znaku zodiaku i elo.. to potężne narzędzie do pracy, a znajomość cykli planet bardzo ułatwia tą ludzką wędrówkę. I tak Słońce ma roczny cykl, stąd mamy co miesiąc inny znak zodiaku, który większość z nas zna aczkolwiek zły znak zodiaku gdyż Astrologia serwowana nam przez system nie jest kompatybilna z gwiazdozbiorami i nie uwzględnia ważnego ruchu precesji Ziemi.. Ja osobiście stosuję w swojej pracy Zodiak Gwiezdny, który pokrywa się z prawdziwymi Gwiazdozbiorami. Wracając do cykli planet, Księżycowy cykl trwa ok 28 dni i w każdym znaku znajduje się około 2,5-3 dni Mars ok 2 lata, Wenus i Merkury ok 1 rok. są to planety osobiste. Jowisz 12 lat i Saturn 29,5 planety społeczne. Natomiast Uran 84 lat, Neptun 171/172 lat, Pluton ok 264 lat planety pokoleniowe.

Wypisałam te cykle po to abyś zobaczył wagę i znaczenie tych planet w Twoim horoskopie oraz to jak one wpływają na wydarzenia społeczne i pokoleniowe :D


Przechodząc przez zodiak aktualne planety tworzą konkretne relacje z Twoimi planetami w urodzeniowym horoskopie :) Najważniejsze są koniunkcję czyli spotkania, opozycje - planeta ustawia się w przeciwnym znaku do Twojego, kwadratury - planety tworzą kąt 90 st na zodiaku oraz trygony 120 st i sekstyle 60 st, te dwa ostatnie należą do przyjemnych i z reguły nie zwracamy na to uwagi.. czemu? bo ludzka natura ma to do siebie że zauważa Życie dopiero jak się coś spier… xd :) zepsuje. oczywiście nie zawsze ale najczęściej tak to właśnie wygląda.


Saturn planeta która odpowiada za rozwój jednostki pod względem osadzenia siebie w rzeczywistości.

W wieku około 7 lat doświadczamy kwadratury, napięty aspekt wywołujący poczucie oddzielenia, kształtuje się wówczas nasze ego, wiemy już że nie jesteśmy naszą mamą, że mamy swój umysł i zaczynamy siebie odkrywać.


W wieku ok 14/15 lat następuje pierwsza opozycja Saturna, czyli Saturn w TERAZ ustawia się naprzeciw naszego urodzeniowego (np mój Saturn w 5°46’ znaku Wodnika, w momencie kiedy Saturn ustawił się w 5°46’ znaku Lwa doświadczyłam tego tranzytu)

Wtedy ohh wtedy to zaczyna się dziać! Opozycje mają to do siebie, że tworzą spiętą energię, dwóch balansujących się archetypów, tak działają Pełnie Księżyca, które są z natury bardziej intensywne niż nowie… właśnie dlatego, że dwa przeciwne archetypy ustawiają się na ringu no i albo się dogadają i zrozumieją, że tworzą naturalnie całość albo rozpęta się walka o racje. W owym czasie, jak określiliśmy to niegdyś, ludzie doświadczają nastoletniego buntu, hormony itp.. jak to się pięknie pokrywa. Wtedy chcemy zaznaczyć własną autonomię, wybierać po swojemu, widzimy że autorytety raczej sami nie wiedzą o co chodzi i że to wszystko jest grą (albo nie widzimy) Jednak jest to raczej czas dość napięty, czas kiedy mamy wrażenie że nikt nas nie rozumie.. Tutaj dodatkowo zbiega się pierwszy powrót Jowisza (o czym napiszę w innym czasie). Jeśli dorośli umożliwią nam wyznaczenie swoich granic, bo o tym jest Saturn, to wtedy nasz umysł mówi ok, mam prawo do jakiegoś tam wyboru, kształtuje się dalej. Sprawa inaczej się ma kiedy dorośli na siłę dalej chcą za nas dokonywać wyborów i nie potrafią przyjąć naszego poczucia indywidualności i stawienia swoich granic, może wtedy dojść do poważnych problemów psychicznych, nałogów i toksycznych relacji.


Jako jednostka kształtujemy się dalej, przechodzimy kolejny kwadrat Saturna w wieku ok 21 lat, czyż właśnie wtedy nie doznaliśmy jakiegoś olśnienia? Z moich badań i obserwacji wynika,że to właśnie wtedy się budzimy, zastanawiamy się jaką drogą iść i zaczynamy poszukiwania siebie..albo i nie.. jeśli nie pojawiają się refleksje w tym wieku wtedy ponownie mamy okazję do takiej refleksji przy kolejnym kwadracie Saturna ok 36 rok Życia.No i wreszcie temat czyli POWRÓT SATURNA który doświadczamy ok 29-30 r Życia. Ah właśnie wtedy otrzymujemy dowód dojrzałości od Wszechświata, wtedy dokonujemy ważnych Życiowych wyborów, zakładamy własne firmy lub zmieniamy pracę, porzucamy toksyczne relacje, wyprowadzamy się, tworzymy rodziny, myślimy poważnie o przyszłości, to w jaki sposób się to manifestuje dużo zależy od naszego horoskopu indywidualnego oraz of kors charakteru i miejsca w którym aktualnie się znajdujemy, jednak krótko mówiąc to właśnie wtedy doznajemy tzw OLŚNIENIA że hejj czas zejść na ziemię i się w końcu osadzić.. No i jeśli jesteśmy osobami które hmm uciekają od dorosłości i ODPOWIEDZIALNOŚCI no to Saturn może nieźle przytyrać w tym czasie, a jeśli jesteśmy we właściwym miejscu adekwatnym do swojego wieku i jesteśmy w odpowiedzialności czyli odpowiadamy na wołania Duszy zgodnie z naszą drogą to może ten tranzyt wpłynąć bardzo łagodnie, jednak mimo wszystko czas powrotu Saturna zaczyna się w momencie kiedy Saturn wkracza w znak w którym się znajduje Twój urodzeniowy Saturn, czasem lekcje stawania do dorosłości mogą zająć nam od 2,5 do 3 lat bo tyle około siedzi Saturn w jednym znaku zodiaku, czasem jest to szybki proces. Ten czas jednak może być nieco bardziej smutny? Możemy mieć chęć wycofania się ze świata lub przyjrzenia się swojej Ścieżce.


Więc tak, potem cykl się powtarza :) Tyle, że jesteśmy już dorośli i doświadczamy trochę inaczej owych kwadratur, opozycji itp. jednak jeśli upieramy się wciąż przy byciu wiecznym piotrusiem panem mogą kolejne tranzyty dać nam w kość. Jeśli nie bierzemy się za realizowanie swojej Karmy, zapętlamy się w wiecznym kole Samsary... Saturn wskazuje nam na obszary Życia, które wymagają udoskonalenia i osadzenia.


Kolejny powrót Saturna przypada na wiek ok 56-60 lat, jak to się mówi wtedy często ludzie się budzą, widzą że całe ich Życie było ściemą, składają pozwy rozwodowe, zaczynają wreszcie robić to co kochają, zaczynają dbać o swoje Życie i zdrowie.. ale czasem jest już za późno..


Czy warto czekać, aż tyle aby Żyć swoim Życiem? Jeśli jesteś w tym wieku i właśnie to czytasz- świetnie! Nie załamuj się, wszystko ma swój czas... Dlatego nie żyjemy raz ;) Chociaż obecnym życiem żyjemy tylko raz. Ważne teraz aby wziąć tę odpowiedzialność i ruszyć na przód w realizacji siebie i planu Duszy.


Więc jak to u Ciebie? W którym cyklu jesteś ?


Czy Żyjesz w pełnej ODPOWIEDZIALNOŚCI na to do czego wzywa Ciebie Twoja Dusza?! Daj znać w komentarzu, jeśli artykuł był pomocny :)


Fotografie wykorzystane do artykułu: Pinterest

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page