top of page

Joga

Słowo Joga pochodzi z sanskrytu i oznacza "połączenie". Rozumiemy to jako połączenie ciała i umysłu, połączenie pierwiastka żeńskiego i męskiego, połączenie ze sobą i światem. Natomiast sanskrycki wyraz "mantra" pochodzi od dwóch słów "man" i "tra" - jedno już znasz ;) "Man" oznacza umysł, a "tra" wyzwolenie. Tak więc praktyka mantry pozwala przede wszystkim uwolnić umysł. Po praktyce jogi ciało i umysł jest w harmonii, dodając mantrę - odczuwasz wyzwolenie. Regularna praktyka jogi (w tym również mantry) reguluje pracę układu nerwowego, wzmacnia siłę woli, energetyzuje, relaksuje. Piękne ciało jest efektem ubocznym, natomiast i tak warto :)

Praktykując jogę nie tylko dbasz o ciało fizyczne, ale również o każde kolejne (no przecież, mamy ich więcej). Dzięki regularnej praktyce jogi odczujesz błogość i spokój. Wyciszenie i zrozumienie. Po praktyce umysł jest czysty i wtedy łatwiej USŁYSZEĆ SIEBIE. Nie ma wymówek, że jest się za mało rozciągniętym! To na prawdę jest drugorzędne, najważniejsze jest abyś poczuła się stabilnie i komfortowo w każdej pozycji. 

 

Zapraszam do wspólnej praktyki HATHA jogi oraz jogi KUNDALINI. 
Praktyka hatha jogi jest wstępem do głębszej pracy jaką jest joga kundalini. Kundalini jest energią życia, która płynie w każdej żywej Istocie. Oprócz pracy z ciałem poznasz i doświadczysz przepływu energii przez Czakry.

Co jest wyjątkowe w zajęciach ze mną?

Dzięki wiedzy na temat astrologii mogę Ciebie bliżej i łatwiej poznać co zdecydowanie ułatwi nam pracę.
Pewnie się zastanawiasz co ma wspólnego joga i astrologia? Obie te nauki opisane są w starożytnych sanskryckich Wedach i mówią o człowieku. Znajomość astrologii + regularna praktyka jogi otwiera przed Tobą nieskończone drzwi możliwości oraz szybkie spłacenie karmy i wejście na ścieżkę dharmy.

Projekt bez nazwy (8).png
sDSC01234.jpg
DSC01138.jpg

Zajęcia indywidualne z Jogi TYCHY

Zaczynamy od wprowadzenia i ćwiczeń z Hatha Yogi. Po każdej sesji dostajesz swoje indywidualne zestawy ćwiczeń do pracy własnej. W miarę rozwoju dodajemy kolejne etapy pracy dopasowane do Twoich potrzeb energetycznych. Oprócz praktyki Asan(praca z ciałem), będziemy uczyć się mantr, zamków(bandha) do zatrzymywania energii, pranajamy(praca z oddechem).

Na koniec zajęć relaks z medytacją w dźwięku instrumentów terapeutycznych.

Na zajęciach oprócz praktyki jogi przekazuje Tobie również nauki teoretyczne z zakresu Jogi.

Dzięki regularnej praktyce poprawisz pracę swojego układu nerwowego, wzmocnisz ciało, osiągniesz harmonię wewnętrzną, która przejawi się w świecie zewnętrznym.

Twoje ciało i umysł staną się elastyczne. Poszerzy się Twoja percepcja postrzegania siebie jako Istoty oraz całego Wszechświata. Odnajdziesz spokój i błogość, aż w końcu zwykłe codzienne czynności przerodzą się w medytację.

bottom of page